Франция е последният 1/2-финалист на Мондиала. Настоящият световен шампион се

...

Франция се справи с Англия, Хари Кейн е грешник

Франция е последният 1/2-финалист на Мондиала. Настоящият международен първенец се оправи с Англия с 2:1 и решително продължава отбраната на купата си.
На стадион " Ал Байт " точни бяха Орелиен Чуамени (17) и Оливие Жиру (78), а за " Трите лъва " от дузпа се разписа Хари Кейн (54). Именно последният се трансформира в виновник за отбора от Албиона, откакто профука углавен удар в 84-ата мин. При второто си осъществяване от бялата точка Кейн стреля на метър над вратата, на която беше съотборникът му в Тотнъм Юго Лорис.
" Петлите " ще играят за място на финала против състава на
В другия 1/2-финал излизат Хърватия и Аржентина.

Иронично, мачът стартира със спукана топка още в 20-ата секунда. Това стана факт, откакто Кайл Уокър посрещна с бутоните си дълъг пас към френския нападател Килиан Мбапе. В първия четвърт час от срещата това бе и единствената по-интересна обстановка, само че в 17-ата минута Франция откри с втория си прецизен удар.
Опорният халф на " петлите " Орелиен Чуамени получи непокрит топката на към 25 метра от вратата на Пикфорд и без никакво съмнение насочи мощен удар с десния крайник, който попадна тъкмо в десния низък ъгъл на вратата на британския пазач за 0:1.
Веднага след гола Англия натисна и имаше късмет да изравни посредством Хари Кейн, само че неговият удар от дребен ъгъл бе избавен от вратаря на французите Юго Лорис. Футболистите на Гарет Саутгейт продължиха да бъдат по-активни и в 25-ата минута имаха искания за дузпа за нарушаване на Дайо Упамекано против Кейн, само че те не бяха почетени от основния арбитър Уилтон Сампайо от Бразилия.
До почивката играта бе изравнена, като френските футболисти се прибраха малко по-дълбоко в половината си.

Веднага след паузата обаче Англия реализира напън. Джъд Белингам бе напълно покрай изравняването в 46-ата минута, само че Лорис мазета в корнер. След него Хари Магуайър можеше да изравни, само че топката се спря в тялото на съотборника му Деклан Райс.
В 53-тата минута по-добрата игра на британския отбор даде резултат и Букайо Сака завоюва дузпа. Нападателят на Арсенал изпревари Орелиен Чуамени, който го препъна и основният арбитър Сампайо без съмнения уточни бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който с мощен удар в горния ляв ъгъл изравни за 1:1.
Англия бе доста близо и до това да поведе в 70-ата минута, само че удар с глава на Магуайър облиза от външната страна страничната греда на Лорис.
Франция обаче нанесе смъртоносния си удар няколко минути по-късно. В 77-мата минута Оливие Жиру бе оставен непокрит в наказателното поле, само че ударът му с левия крайник бе избит в корнер от Джордан Пикфорд. Последва ново изчистване след корнера и ново центриране на Антоан Гризман, което попадна навръх главата на Жиру и той вкара за 1:2.

Решителният миг в мача пристигна единствено две минути по-късно, когато Тео Ернандес изблъска в тил влезлия като промяна секунди по-рано Мейсън Маунт. Сампайо в началото остави играта да продължи, само че след консултация с ВАР отсъди втора дузпа за Англия.
Кейн още веднъж се нае с осъществяването й, само че този път стреля над напречната греда. С това той пропусна да излезе преди всичко във безконечната ранглиста по голове за Англия. С първото си попадение през днешния ден той изравни Уейн Рууни с по 53.
Последният късмет за Англия да прати мача в продължение пристигна в десетата минута на добавеното време, само че ударът на Маркъс Рашфорд от фаул мина на сантиметри над горната греда.
Полуфиналът сред Мароко и Франция ще се играе в сряда, ден след конфликта сред Аржентина и Хърватия, който ще дефинира другия финалист.
Англия (4-2-3-1): Джордан Пикфорд - Кайл Уокър, Джон Стоунс, Хари Магуайър, Люк Шоу - Деклан Райс, Джордан Хендерсън (79-Мейсън Маунт) - Букайо Сака (79-Рахийм Стърлинг), Джъд Белингам, Фил Фоудън (85-Маркъс Рашфорд) - Хари Кейн
Старши треньор: Гарет Саутгейт
Франция (4-3-3): Юго Лорис - Жул Кунде, Рафаел Варан, Дайо Упамекано, Тео Ернандес - Орелиен Чуамени, Адриен Рабио, Антоан Гризман - Усман Дембеле (79-Кингсли Коман), Оливие Жиру, Килиан Мбапе
Старши треньор: Дидие Дешан
Източник: duma.bg