Франция е първият осминафиналист на световното първенство по футбол. Преди

...

Франция е първият осминафиналист на световното след два гола на Килиан Мбапе

Франция е първият осминафиналист на международното състезание по футбол. Преди минути " петлите " биха с 2:1 Дания и с цялостен актив от шест точки си осигуриха място на елиминациите още след първите два изиграни мача. В огромния воин за отбора се трансформира Килиан Мбапе, който вкара и двата гола, и към този момент е с общо три на Мондиала.

Той даде задатък на " петлите " в 61-ата минута след превъзходна композиция с Тео Ернандес. Датчаните бързо възвърнаха равенството - седем минути след гола на Мбапе Андреас Кристенсен с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Юго Лорис след ъглов удар. Звездата на символичните домакини се оказа огромният воин в 86-ата минута, откакто с тяло засече елегантно центриране на Антоан Гризман в мрежата на Шмайхел.

В последния кръг от групите „ петлите “ срещат Тунис, а датчаните – Австралия. И двете срещи са на 30 ноември от 17:00 ч. българско време.
Източник: petel.bg