Фосили от четирикрак кит с черти, подобни на видра, живял

...
Фосили от четирикрак кит с черти, подобни на видра, живял
Коментари Харесай

Откриха фосили от четирикрак кит

Фосили от четирикрак кит с черти, сходни на видра, живял преди повече от 40 милиона години, са открити по крайбрежието на Перу. Амфибийният тип е дълъг 4 метра.

Палеонтолозите считат, че това е първият предшественик на китовете и делфините. Има доста пропуски в данните от вкаменелостите на китовете, които са се движили по северното крайбрежие на Африка и до Северна Америка.

От времето на Дарвин учените знаят, че китовете, делфините и морските прасета произлизат от четириноги копитни бозайници.

Смятало се е, че първо китовете са направили преход от земя към вода в Азия преди 50 милиона години, защото най-ранните вкаменелости на китове са открити в Индия и Пакистан.

Палеонтолозите назовават ​​новия Peregocetus Pacificus, което на латински е пътуващ кит, достигнал Тихия океан.

Китът може да върви по суша, само че също по този начин има и ципести пръсти и мощна опашка като видрата, която го прави мощен плувец.
Източник: slava.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР