Фаворитът за промоция в efbet Лига Пирин (Благоевград) си го

...

Пирин разби Созопол за няколко минути

Фаворитът за промоция в efbet Лига Пирин (Благоевград) си го изкара на Созопол. " Орлетата ", които позволиха загуба с 0:2 в районното дерби със Септември (Симитли) през седмицата, разрушиха своя съперник с 4:1 на стадион " Христо Ботев ", в мач от 4-ия кръг на Втора лига.

Конър Хендерсън даде задатък на " зелените " още в 13-ата минута, само че малко преди края на първата част Иван Колев с прекрасен изстрел изравни. Това се случи в 40-ата минута, а през втората част домакините излязоха подготвени на всичко, с цел да вземат успеха.

Така в границите на седем минути вкараха цели три попадения и взеха решение мача в своя изгода. Антон Карачанаков върна преднината в 47-ата минута, Красимир Станоев усили на 3:1 в 50-ата минута, а още четири по-късно Стилиян Николов довърши Созопол с четвърти гол.
Вторият триумф на Пирин изведе отбора на трета позиция със седем точки. Гостите останаха на 15-то място с две точки.

Пирин (Благоевград) - Созопол (Созопол) 4:1
1:0 Конър Хендерсън (13)
1:1 Иван Колев (40)
2:1 Антон Карачанаков (47)
3:1 Красимир Станоев (50)
4:1 Стилиян Николов (54) Втора лига 4 кръг, неделя 23 август  Пирин (Благоевград) 4:1краен резулат  Созопол