Етър завърши 0:0 срещу Янтра (Габрово) в първата си контрола

...

Етър и Янтра не се победиха пред погледа на Красимир Балъков

Етър приключи 0:0 против Янтра (Габрово) в първата си контрола от подготовката, играна на стадион " Ивайло ". " Виолетовите " имаха териториален превес и сътвориха повече положения, само че не съумяха да осъществят. Сред феновете на мача бе и някогашният основен управител на етърци Красимир Балъков.

В 19-ата минута Здравко Илиев напредна рисково отдясно и откри Кольо Станев, чийто удар обаче мина до левия дирек. Три минути по-късно Мариян Иванов от отдалеченост насочи мощен удар, само че вратарят Цинцарски боксира топката. Гостите играха открит футбол и също постоянно нападнаха противниковата врата.
 Етър взе Гривата

Юношата на Левски за последно бе в Кариана

В 60-ата минута Атанас Кръстев бе изведен в добра позиция, само че бранител съумя да избие с шпагат. В 65-ата минута Николай Янков бе изведен добре, смени посоката и стреля, само че вратарят улови. За габровци Венцислав Славов в 68-ата минута насочи изстрел, уловен с лекост от Христо Иванов, а след това гостите още един път стреляха право във вратаря.

Към края Веселин Великов пусна в игра юношите от школата, които демонстрираха усърдие и много раздвижиха играта. Калоян Митев в 82-ата минута напредна отляво и центрира, само че последва нарушаване против вратаря. Най-чистото състояние в мача бе в 86-ата минута, когато Ловре Кнежевич от фаул стреля рисково в далечния ъгъл, само че Минчев съумя да извади топката в корнер.

Етър: Анатоли Господинов, Николай Дичев, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Кольо Станев, Николас Фемиа, Даниел Младенов, Христо Димитров (Христо Иванов, Хосе Кордоба, Ловре Кнежевич, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Борислав Марков, Калоян Митев, Мартин Петков, Десислав Пенев, Антониян Харалампиев, Теодосий Райков).