ЕС върви като сомнамбул към забвение и върви по пътя

...
ЕС върви като сомнамбул към забвение и върви по пътя
Коментари Харесай

Сорос предупреди ЕС, че върви по стъпките на СССР към забвение

ЕС върви като " сомнамбул към забвение " и " върви по пътя на Съветския съюз ", в случай че не се разсъни за повишаването на антиевропейските настроения, предизвести Джордж Сорос, представен от " Индипендънт ".

Финансистът на милиардера приканва проевропейските политически партии да " слагат ползите на Европа пред своите " и да пазят блока " от враговете, както вътрешни, по този начин и външни ".

88-годишният Сорос показва Англия, Германия и Италия като държави-членки, в които проевропейските гласове заглъхват в лицето на гласния евроскептицизъм.

Американският жител, роден в Унгария, предизвести, че " антиевропейските сили ще се радват на конкурентно преимущество " по време на парламентарните избори през май, в които евроскептичните партии ще получат задоволително места, с цел да " сковават " блока.

В своя публикация за Project Syndicate той прикани за " радикална " промяна на политическите системи в Европейски Съюз, с цел да обезпечи бъдещето си.

" Европа върви като сомнамбул към забвение и хората в Европа би трябвало да се разсънят, преди да е станало прекомерно късно. Ако не го създадат, Европейският съюз ще поеме пътя на Съветския съюз през 1991 година ", разяснява Сорос.

" Първата стъпка към отбраната на Европа от нейните врагове, както вътрешни, по този начин и външни, е да се признае степента на опасността, която те съставляват. Втората е да събудим спящото проевропейско болшинство и да го активизираме да пази полезностите, на които е учреден Европейски Съюз. Иначе фантазията за обединена Европа може да се трансформира в кошмара на двадесет и първи век ", добавя той.

Античната партийна система затруднява тези, които желаят да запазят полезностите, на които е учреден Европейски Съюз, само че оказва помощ на тези, които желаят да заменят тези полезности с нещо радикално друго. Това е правилно в обособените страни и още повече в трансевропейските съюзи.

Партийната система на обособените страни отразява разделянето, което има значение през деветнадесети и двадесети век, като спора сред капитала и труда.

Но разцеплението, което е най-важно през днешния ден, е сред про- и анти-европейските сили. /news.bg
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР