ЕС планира да утрои капацитета на AI центровете за данниЕС

...
ЕС планира да утрои капацитета на AI центровете за данниЕС
Коментари Харесай

Амбициозна цел: Европа - континент на изкуствения интелект

ЕС възнамерява да утрои потенциала на AI центровете за данни

Европейски Съюз ще форсира процедурите за позволения за градеж на екологични AI центрове за данни
(графика: CC0 Public Domain)

Европейският съюз желае да утрои потенциала на AI центровете си за данни през идващите пет до седем години. Надеждата на Европейски Съюз е по този метод да понижи зависимостта от AI изчислителен потенциал, ситуиран в други райони на света.

Това желание е в детайли разказано в копие от 12-страничния план на Европейски Съюз за развиването на изкуствения разсъдък. Документът дефинира дейностите, които би трябвало да бъдат подхванати, с цел да се катализират съществуващите мощни страни на Европейския съюз в региона на AI, а в същото време да се понижи зависимостта му от облачни услуги „ зад граница “.

„ В момента Европейски Съюз изостава от Съединени американски щати и Китай във връзка с наличния потенциал на центровете за данни. Разчита значително на инфраструктура, конфигурирана в други райони на света, до която потребителите от Европейски Съюз имат достъп посредством облака. Тази взаимозависимост от инфраструктура отвън Европейски Съюз е проблем за европейската промишленост и за обществените органи “, се споделя в проектодокумента.

„ За да обслужва съответно потребностите на бизнеса и обществените администрации в целия Европейски Съюз от технологии за изкуствен интелект и общи калкулации, както и с цел да подсигурява своята конкурентоспособност и суверенитет, Европейски Съюз следва да усили сегашния си потенциал за облачни услуги и центрове за данни по географски уравновесен метод “, се споделя в документа.

Подготовка на нов закон

На ход сега е подготовката на нов закон в Европейски Съюз. Той цели да подсигурява, че Европейски Съюз има достъп до задоволително върховен заоблачен потенциал. За задачата Европейски Съюз организира съвещания по отношение на основаването на нормата, наречена „ Закон за развиване на облачни услуги и изкуствения разсъдък “. Надеждата е въвеждането му да форсира темпото на развиване на нови центрове за данни.

„ Днес междинното време за приемане на позволение – и обвързваните с него екологични позволения – за създаване на център за данни в Европа постоянно е над 48 месеца… Индустрията за центрове за данни се затруднява да разпознава подобаващи места и да получи задоволително сила за зареждане на оборудванията. Законът ще се оправи с тези спънки “, се споделя в плана.

В това отношение законът би трябвало да донесе облекчение. Проектите за центрове за данни, които дават отговор на избрани условия за енергийна и водна успеваемост, ще се възползват от опростени процедури за издаване на позволения. Така градежите ще могат да бъдат ускорени.

Да се разчита на личен, върховен „ заоблачен “ потенциал – ситуиран в границите на Европейски Съюз – ще е от основно значение за сериозните сюжети на приложимост, в това число редица приложения с изкуствен интелект. За тях са нужни самостоятелност и оперативната самостоятелност.

Законът за развиване на облака и изкуствения разсъдък ще подсигурява, че общественият бранш в Европейски Съюз може да разчита на сходен потенциал. Това е ще е значимо за навлизането на изкуствения разсъдък в обществения бранш.

Документът също по този начин обрисува желанието на Европейски Съюз да усъвършенства конкуренцията на пазара на облачни услуги. „ В по-общ проект, с цел да се даде опция за нахлуване на пазара на по-разнообразен набор от снабдители на облачни услуги, Законът за развиване на облака и изкуствения разсъдък ще изследва основаването на общ пазар за заоблачен потенциал и услуги “, гласи планът.

Собствен метод към изкуствения разсъдък

Всички тези дейности са част от устрема на Европейски Съюз да откри собствен личен „ характерен метод към изкуствения разсъдък, като се възползва от мощните си страни и това, което прави най-добре “, тъй че да може да се нарежда като „ континент на изкуствения разсъдък “.

Въпросните мощни страни включват достъп до „ забележителен набор от инженери и квалифицирани експерти, огромен обединен пазар с обединен набор от правила за сигурност “, които подсигуряват, че технологиите за изкуствен интелект, създавани и употребявани от неговите членове, са висококачествени и надеждни.

Налице са над 6300 новостартиращи компании в региона на изкуствения разсъдък в Европейски Съюз. Над 600 от тях са фокусирани върху генеративния изкуствен интелект (GenAI). Част от упоритостите на Европейски Съюз в този момент са да предприеме дейности, с цел да подсигурява, че тези компании – както и откривателите в областта на изкуствения разсъдък в Европейски Съюз – разполагат с нужните запаси, с цел да трансфорат ранните си стъпки в дълготрайни истории на триумф и напредък.

По този въпрос в документа се споделя, че е належащо да се усили мащабът на обществената изчислителна инфраструктура за изкуствен интелект на континента посредством основаване на „ гигафабрики “, съдържащи енергийно ефикасен, високопроизводителен изчислителен потенциал, който може да бъде обвързван посредством мрежи, с цел да се основат „ заводи за изкуствен интелект “.

Гигафабрики за AI

Европейски Съюз към този момент се е заел да даде 20 милиарда евро финансиране за инфраструктура за изкуствен интелект. Това би трябвало да покрие отчасти основаването на пет „ гигафабрики “ за AI. Наред с това Европейски Съюз приканва заинтригуваните страни да се ангажират със основаването на публично-частни партньорства, с цел да ускорят построяването на въпросните уреди.

„ Тези гигафабрики ще насърчат научното съдействие към мощни и неповторими инфраструктури, обединявайки откриватели, бизнесмени и вложители, с цел да се оправят с амбициозни планове в области като опазване на здравето, роботика и научни открития “, се споделя в документа.

Амбициите на Европейски Съюз да стане суперсила в региона на изкуствения разсъдък ще изискват и достъп до по-качествени данни. Ще е потребна и повече работа по създаването на логаритми за изкуствен интелект – и поощряване на тяхното приемане в „ стратегически браншове “.

Необходимо е да се направи повече, с цел да се разшири „ мощната база от гении в региона на изкуствения разсъдък “ в Европейски Съюз посредством „ в допълнение развиване на високи достижения в образованието и проучванията в региона на изкуствения разсъдък “, като се улесни легалната миграция на квалифицирани служащи в тази област през континента, написа още в документа.
Нови TP-Link Omada решения за надеждни и бързи външни мрежови съоръжения
Осигуряват съгласуваност от бизнес клас на мъчно налични места »»»
предишна обява: Apple да създава в Съединени американски щати, упорства Тръмп следваща обява:
графа: Актуално, Изкуствен разсъдък, Новини | етикети: изкуствен интелект, центрове за данни
Коментар

ИМЕ *

Източник: technews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР