Ерлинг Хааланд ознаменува дебюта си за Манчестър Сити с попадение.

...

Под мълниите в Уисконсин: Халанд ознаменува дебюта си с гол и успех над Байерн

Ерлинг Хааланд ознаменува дебюта си за Манчестър Сити с попадение. Норвежецът осъществя за 1:0 в контролата против Байерн Мюнхен след единствено 12 минути игра и по този метод оказа помощ на „ жителите “ да вземат триумф над шесткратния европейски клубен отличник в контрола, която на два пъти бе прекъсвана поради гръмотевични стихии.

Почти незабавно след гола на Халанд, играчите бяха небрежно изведени от терена поради стихия, изсипала с върху "Ламбьо Фийлд " за към половин час.

Играта обаче в последна сметка беше възобновена и мачът беше скъсен на 2 полувремена по 40 минути. Привържениците също бяха инструктирани да се отдръпват към залите на стадиона заради вероятен удар от гръмотевица в региона.

Като цяло “гражданите” бяха по-активният отбор на терена. Първата опция за гол се откри пред Де Бройне след единствено 5 минути игра, само че ударът му мина край лявата греда.

Последва опция пред Грийлиш, само че и той не откри задачата. Байерн се опита да откри отговор, само че не съумя. Така се стигна до 12-ата минута, когато Де Бройне изведе Грийлиш в наказателното поле. Англичанинът прати топката току пред вратата, където добре пласираният Холанд я засече и прати в мрежата.

В самия завършек на дуела Рико Луис разтресе гредата на баварците, промъквайки се зад защитата на отбора.