Ерлинг Хааланд изглежда решен да навакса загубеното време.Норвежкият нападател вкара

...

Хааланд вкарва пет гола при мача на Ман Сити с 6-2 срещу Лутън в Купата на Англия

Ерлинг Хааланд наподобява решен да навакса изгубеното време.

Норвежкият нападател вкара пет гола, с цел да ускори Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на ФА Къп при победа с 6-2 против Лутън във вторник.

Това беше осмият му хеттрик за сезон и половина със Сити и вторият път, в който означи гол пет в един мач за клуба.

Може би по-важното е, че това беше доказателство, че Хааланд е изцяло в крайник след неотдавна завръщането си от травма на крайници, която го извади от игра за повече от месец сред декември и януари.

Халанд означи единствено три гола в седем изяви, откакто се завърна на 31 януари.

Според неговите забележителни стандарти това съставлява относителна суша, само че той компенсира това на Kenilworth Road с хеттрик през първото полувреме и още два след почивката. Четири от тези голове бяха от асистенции на Кевин Де Бройне.

Матео Ковачич добави шести за Сити, до момента в който Джордан Кларк означи два удара за Лутън.