Емили Реймакерс, която използва естествени техники и материали при изработката

...
Емили Реймакерс, която използва естествени техники и материали при изработката
Коментари Харесай

Устойчивата мода беше част от Единбургския фестивал на науката

Емили Реймакерс, която употребява естествени техники и материали при направата на облеклата, се стреми да притегли вниманието към екологичните проблеми, които стилната промишленост продължава да нанася. Реймакерс се пробва да покаже по какъв начин боядисването на текстил сега е вторият максимален замърсител на водата в света.


Една от творбите на Раемакерс е изложена в Националния музей на Шотландия в границите на изложбата Growing Home на Единбургския фестивал на науката, заяви The National.

Изложбата онагледява потреблението на материали в бързата мода и по какъв начин биоматериалите могат да бъдат по-устойчив вид в модата и инженерството.

Реймакерс употребява естествени багрила като изсушени цветове на хибискус, с цел да сътвори неповторим розов и червен звук върху основата на облеклата.

Нейната рокля, озаглавена Symbio, е основана от влакно от дървесна целулоза, наречено Tencel. Произхождащ от възобновими източници, Tencel е със затворен индустриален цикъл, което значи, че материалите му могат да се употребяват наново.

Дизайнерката украсява Symbio с линогравюра, с цел да сътвори модел, имитиращ мицела - главната конструкция на гъбите. Тя употребява мастило на водна основа, защото то е по-устойчива опция на мастилата на пластмасова основа.

За спомагателен дизайн на облеклата си тя залага на растителни кожи, в това число Uppeal, основана от боклуци от преработката на ябълки от производството на сокове и компоти, и MuSkin, направена от дива гъба от субтропична среда. Както Uppeal, по този начин и MuSkin основават по-нисък въглероден отпечатък от своите аналози от скотски кожи.

Фестивалът на науката в Единбург, който бе открит на 30 март, е отдаден на тематиката " Формиране на бъдещето ". /БГНЕС

Източник: bgnes.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР