Експертиза показа, че бившият служител на ГДБОП Панайотов е карал

...
Експертиза показа, че бившият служител на ГДБОП Панайотов е карал
Коментари Харесай

Прокуратурата иска от съда да върне за ново разглеждане делото за смъртта на 7-годишната Моника

Експертиза сподели, че някогашният чиновник на ГДБОП Панайотов е карал със 73 км/ч. при позволени 50 км/ч в обитаемото място
Детето е издъхнало няколко минути след случая поради причнена тежка гръбначно-мозъчна контузия

Прокуратурата изиска от Върховния касационен съд (ВКС) да върне за ново разглеждане делото за гибелта на 7-годишната Моника от пазарджишкото село Братаница.

Детето почина през 2021 година, откакто беше ударено на пешеходна пътека от някогашния чиновник на ГДБОП Владимир Панайотов.

Мъжът първо беше наказан на 4 години и 8 месеца затвор, а по-късно наказването му беше променено на 3-годишно, условно, съобщи Българска телеграфна агенция.

Днес пред съда той изиска присъдата му да бъде доказана, а към настояването на прокуратурата за връщане на делото на Пловдивския апелативен съд се причислиха и родителите на дребната Моника.
 
По-рано денем родителите и близки на починалата седемгодишна Моника стачкуваха пред Съдебната палата в София. Събралите се носеха плакати с претенции за правдивост.

Тази година, на първа инстанция, Окръжният съд в Пазарджик осъди Панайотов на четири години и осем месеца затвор и го лиши от право да ръководи МПС за шест години. Той се призна за отговорен по всички обстоятелства и условия, събрани като доказателства.

Експертиза сподели, че Панайотов е карал със 73 км/ч. при позволени 50 км/ч в обитаемото място, а детето е издъхнало няколко минути след случая поради причнена тежка гръбначно-мозъчна контузия.

Втората инстанция обаче понижи присъдата на мъжа и той получи три години условно с четиригодишен изпитателен период, възбраната да кара бе понижена с две години. Панайотов бе наказан и на пробация за четири години.

Делото пред висшия съд е по митинг на прокуратурата и тъжби на фамилията на прегазеното момиченце.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР