Екипажът на Мегапорт Рейсинг Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda

...

Втора поредна победа за Мирослав Ангелов в Рали Сливен

Екипажът на Мегапорт Рейсинг Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia R5) завоюваха 39-то Монбат Рали Сливен - втори кръг от Българския рали шампионат и четвърти кръг от Балканския рали трофей. На второ място приключиха румънците Дан Гъртофан и Тудор Марза (Skoda Fabia R5), а третото място остана за Тихомир Стратиев и Еди Сивов (Ford Fiesta Proto).

Ангелов и Гаджев завоюваха 10 от 11 скоростни прави и не оставахи подозрения в своето предимство. От своя страна Дан Гъртофан и Тудор Марза подчиниха присъединяване си в Сливен на намирането на точните настройки за техния автомобил и подготовка за кръговете от Румънския рали шампионат. На финала на 39-то Монбат Рали Сливен разликата сред двата тандема бе 1:06,7 минути.

Адаптацията на Тихомир Стратиев и Еди Сивов към новия Ford Fiesta Proto завърши повече от сполучливо - двамата приключиха на трето място в първото си съревнование като екипаж. Въпреки дребните проблеми от техническо естество, екипажът на Марина Моторспорт направи повече от солидно съревнование, демонстрирайки сериозен капацитет.

Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo IX) приключиха четвърти в общото нареждане на Монбат Рали Сливен 2019, само че по-важната им цел - отбрана на шампионската купа в клас ERT 2 на Балканския рали трофей бе изпълнена сполучливо. Купата ще пътува още веднъж за Варна след трите безапелационни победи, които записа екипажът на АРТ Рейсинг.

Убедителна победа при колите с един двигателен мост и пето място в генералното класиране записаха Григор Григоров и Мартин Милушев (Peugeot 208 R2). Двамата направиха доста мощен втори ден и не оставиха подозрение за своето предимство. Шестото място в генералното класиране и втора позиция в тази група записаха Антон Титов и Динко Георгиев (Citroen DS3 R3T). Вторият екипаж на Мегапорт Рейсинг завоюва битката в клас RC 3. Дебютиращите с Peugeot 208 R2 Дилян Станков и Йордан Йорданов приключиха седми и демонстрираха упоритости да прогресират бързо с новия си автомобил.
Мирослав Ангелов и Георги Гаджев водят на " Монбат Рали Сливен " (ВИДЕО) Утре предстоят последните четири скоростни прави
Топ 10 на генералното класиране се добавя Станислав Владимиров и Чавдар Събев (Opel Astra GSi), които приключиха осми и прибавиха второ място в клас RC3. Девети се подредиха турците Мустафа Чакал и Йозден Йолмаз (Mitsubishi Lancer Evo IX), а десетото място завоюваха Диана Стоянова и Иванела Иванова (Honda Civic Type R), които направиха следващо мощно съревнование.

В група Е успеха отиде при Марио Попов и Даниел Мечикян (Ford Fiesta EcoBoost), втори се подредиха Ясен Обретенов и Калоян Шантанов (Ford Fiesta RC), а подиума допълниха Михаил Боев и Димитър Гочев с Peugeot 106 Rally.
Източник: btvnovinite.bg