Единодушно с 225 гласа За“ депутатите гласуваха оставката на Христо

...
Единодушно с 225 гласа За“ депутатите гласуваха оставката на Христо
Коментари Харесай

Депутатите гласуваха оставката на Христо Иванов като народен представител

Единодушно с 225 гласа „ За “ депутатите гласоподаваха оставката на Христо Иванов като народен представител от 50-то Народно заседание.

Това беше и първата точка в дневния ред на Народното събрание във второто му съвещание, откакто първото продължи два дни - до избора на Рая Назарян (ГЕРБ) за ръководител на Народно събрание.

Тошко Йорданов от „ ИТН “ употребява трибуната, с цел да насочи груби нападки против отдръпналия се водач на „ Да, България “.

„ Много е хубаво, че 50-ото Народно събрание ще стартира с нещо потребно, а точно да махне Христо Иванов, тъй като поради неговата фиксация направихме конституцията на саздърма, “ съобщи Йорданов.

В отговор Божидар Божанов от ПП-ДБ напомни, че Съветът на Европа към този момент е оценил променената конституция като добра. Смятам, “ че Съветът на Европа е по-компетентен от Тошко Йорданов. "

„ Христо Иванов редовно се опитваше да реши политическата рецесия в последните години, както виждаме към момента не е съумял. Той пое своята отговорност, което е почтено държание, което не виждаме в последно време от вас, “ съобщи още Божанов.

Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков благодаи на Христо Иванов за работата и диалогичността му.

„ Ако всеки народен представител направи смяна от ранга на тази, която Христо Иванов направи, България ще бъде друга. Искам да да му благодаря за работата и за самокртиката, която доста от присъстващите тук не демонстрират, “ сподели Кирил Петков.

Самият Христо Иванов не участва в залата.

Ден след изборите 2 в 1 и слабия резултат на ПП-ДБ на тях, Иванов подаде оставка като водач на „ Да, България “, която е част от Демократична България, и разгласи, че няма да бъде народен представител в 50-ото Народно събрание.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР