Двукратният шампион Роджър Федерер отпадна от четвъртфиналите на турнира по

...

Нова бомба в Шанхай, Федерер също стегна куфарите

Двукратният първенец Роджър Федерер отпадна от четвъртфиналите на шампионата по тенис от сериите "Мастърс " в Шанхай с награден фонд от 7,47 милиона $. Поставеният под номер 2 швейцарец загуби изненадващо с 3:6, 7:6 (7), 3:6 против Александър Зверев.

Германецът, който е номер 5 в главната скица, поведе в резултата след пробив в шестия гейм от първия сет.

Александър Зверев завоюва подаването на Федерер за 6:5 и по-късно сервира за продобиване на дуела във втората част. Германският тенисист поведе с 40:0, само че по-късно загуби идващите пет разигравания и Роджър Федерер изравни резултата за 6:6. Швейцарският тенисист се върна в срещата след избавените общо пет мачбола и трагично 9:7 в тайбрека.

В третата част на дуела Зверев проби за 2:0 и не изпусна водачеството си за крайното 6:3, спечелвайки четвърти триумф в общо седем против с някогашния номер 1 в международната класация.

На полуфиналите немският тенисист ще се изправи против Матео Беретини или Доминик Тийм.