Двубоят между Рома и Венеция от 37-ия кръг на Серия

...

Три греди за Рома в домакинското реми срещу Венеция

Двубоят сред Рома и Венеция от 37-ия кръг на Серия А приключи при резултат 1:1. Давид Окереке означи гол в първата минута, а Елдор Шомуродов измъкна точка за столичани, които уцелиха три греди.

Двубоят започва с гол за гостите на стадион “Олимпико " в Рим. Давид Окереке засече с глава центриране на Матия Араму.

Преди почивката Лоренцо Пелегрини стреля в напречната греда от директен свободен удар, а Софиан Кийине получи пряк червен картон след намесата на ВАР за жестоко нарушаване.

След паузата Браян Кристанте също шутира в напречната греда, а Лоренцо Пелегрини я уцели наново, още веднъж от фаул.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо се възползваха от численото си преимущество в 76-ата минута и изравниха. Елдор Шомуродов взобнови равенството, с цел да оформи крайния резултат.

Рома заема позиция в класирането с актив от точки. Венеция се намира на последното 20-о място в подреждането с 2 пунта. Тимът на Андреа Сончин загуби възможностите си за избавление и изпада в Серия Б.