Двама души от престъпна група, занимавала се с контрабанда на

...
Двама души от престъпна група, занимавала се с контрабанда на
Коментари Харесай

МВР предполага, че контрабандисти са помогнали на Брендо да се върне у нас

Двама души от незаконна група, занимавала се с контрабанда на опиати с летателни средства, които мъчно се засичат у нас, евентуално са съдействали на Евелин Банев-Брендо. Това сподели от парламентарната естрада служебният вътрешен министър Калин Стоянов, представен от Българска телеграфна агенция.

Евелин Банев остава в ареста, реши съдът

По думите му към момента не може да бъде предоставена информация по какъв начин Евелин Банев-Брендо се е върнал в България.

Обявеният за интернационално търсене Евелин Банев-Брендо се съобщи самичък на 24 юни. Действията на Банев бяха доброволни, като той самичък отиде пред пандиза в София.

 Има фрапантно замърсяване на въздуха в Пловдив поради пожара в Цалапица България 3 мин. Има фрапантно замърсяване на въздуха в Пловдив поради пожара в Цалапица  Медицинските гъби и имуномодулацията Съдържание от партньори 8 мин. Медицинските гъби и имуномодулацията  Тежка злополука на автомагистрала „ Тракия “ (ВИДЕО) България 1 мин. Тежка злополука на автомагистрала „ Тракия “ (ВИДЕО)  Синини и счупени зъби: Млад мъж твърди, че е бил пребит от охранители на дискотека в Пловдив Тази сутрин 4 мин. Синини и счупени зъби: Млад мъж твърди, че е бил пребит от охранители на дискотека в Пловдив  Георги Рачев: Предстои наднормално и топло време Тази сутрин 2 мин. Георги Рачев: Предстои наднормално и топло време  Шофьорът, аварирал с деца в София: Има 18 престъпни регистрации и санкции за 1750 лева България 3 мин. Шофьорът, аварирал с деца в София: Има 18 престъпни регистрации и санкции за 1750 лева  Транспортният министър изиска оставките на управлението на НКЖИ за влаковите произшествия България 2 мин. Транспортният министър изиска оставките на управлението на НКЖИ за влаковите произшествия  Има фрапантно замърсяване на въздуха в Пловдив поради пожара в Цалапица България 3 мин. Има фрапантно замърсяване на въздуха в Пловдив поради пожара в Цалапица  Медицинските гъби и имуномодулацията Съдържание от партньори 8 мин. Медицинските гъби и имуномодулацията  Тежка злополука на автомагистрала „ Тракия “ (ВИДЕО) България 1 мин. Тежка злополука на автомагистрала „ Тракия “ (ВИДЕО)  Синини и счупени зъби: Млад мъж твърди, че е бил пребит от охранители на дискотека в Пловдив Тази сутрин 4 мин. Синини и счупени зъби: Млад мъж твърди, че е бил пребит от охранители на дискотека в Пловдив  Георги Рачев: Предстои наднормално и топло време Тази сутрин 2 мин. Георги Рачев: Предстои наднормално и топло време  Шофьорът, аварирал с деца в София: Има 18 престъпни регистрации и санкции за 1750 лева България 3 мин. Шофьорът, аварирал с деца в София: Има 18 престъпни регистрации и санкции за 1750 лева  Транспортният министър изиска оставките на управлението на НКЖИ за влаковите произшествия България 2 мин. Транспортният министър изиска оставките на управлението на НКЖИ за влаковите произшествия

Стоянов напомни, че Банев е наказан преди няколко години и във времето, до момента в който е търсен, няма данни да е минавал границата. Едва през 2021 година е арестуван в региона на Киев, само че освободен от съда, тъй като има локално поданство, сподели министърът.

Стоянов уточни още, че паралелно със следственото дело за това по какъв начин Банев се е върнал, се работи по групата, вероятно съдействала на Банев. 

В България Банев е наказан на шест години затвор за пране на пари. Има присъди още в Италия и Румъния – 20 година за контрабанда на опиати и още 10 година отново за пране на пари. Той изиска да излежи всичките у нас.

 

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР