Два сребърни медала спечелиха младите български катерачи на провелия се

...

Нови постижения на младите българи в спортното катерене

Два сребърни медала завоюваха младите български катерачи на провелия се в София финален кръг на европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината боулдър. Страната ни зае пето място в класирането по народи.

За трети път най-хубавият ни катерач при юношите - Петър Иванов, е притежател на купата в крайното класиране (през 2015 година - в групата на 14-15 година, а през 2016 година - при юношите 16-17 година, и в този момент - при 18-19-годишните). Димитър Русев е другият българин, който завоюва сребърен орден, при 14-15-годишните.

Близо 200 младежи от 25 страни участваха в надпреварата, което се организира през почивните дни в столицата ни.

До края на годината предстоят най-важните стартове в този, добиващ все по-голяма известност спорт. През август в Москва ще се организира международното състезание за юноши и девойки, през септември в Брюксел - европейско състезание в дисциплината боулдър при юноши и девойки, а през октомври - Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.
Източник: bnr.bg