До момента липсват констатации за „умопомрачаващи“ нарушения в ТЕЦ „Брикел“,

...
До момента липсват констатации за „умопомрачаващи“ нарушения в ТЕЦ „Брикел“,
Коментари Харесай

ТЕЦ „Брикел“ с позиция след съобщението за затварянето на предприятието


До момента липсват констатации за „ умопомрачаващи “ нарушавания в Топлоелектрическа централа „ Брикел “, оповестиха от сдружението в своя позиция след изказване на министъра на околната среда и водите Борислав Сандов.

„ Досега „ Брикел “ няма натрапен формален протокол от Регионална инспекция за опазване на околната среда Стара Загора и Хасково за осъществената инспекция преди седмица. Няма формален протокол от Изпълнителна организация по околна среда за осъществената инспекция преди седмица. Няма формален протокол от Национален център за запазване на публичното здраве и работа пожарна сигурност и отбрана на популацията за осъществената инспекция преди седмица “.

В писмото се показва, че „ не е получен формален протокол за осъществената преди седмица инспекция от Инспекция по труда, в който не са установени пропуски, които могат да доведат до затваряне на сдружението! “.

В позицията на „ Брикел “ се добавя, че завишенията на нездравословни излъчвания отразяват моментни стойности, които законът приема за годни, а би трябвало да се вземат поради междинните стойности.

„ Така наложената насилствена административна мярка на " Брикел " е следващият акт, показващ само желанието на към този момент бившето държавно управление да остави след себе си страната в цялостен безпорядък и да докара енергетиката до колапс “, допълват от предприятието.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!

Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР