Дневник Експрес Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17

...

ЦСКА отпадна от европейските турнири след разгром в Румъния

Дневник Експрес Научавайте най-важното и забавното всеки ден в 17 часа.
ЦСКА отпадна от европейските клубни шампионати след едвам втория си мач в Лигата на конференциите през сезона. Червените бяха отстранени от носителя на Купата на Румъния " Сепси " след второ следващо проваляне.

На стадиона в Шфънту Георге ЦСКА отстъпи с 0:4 и отпада с общ резултат 0:6.

Мачът беше дебют за новия треньор на тима Нестор Ел Маестро, който размени Саша Илич, освободен след първата среща.

В дуела обаче алените не демонстрираха съвсем нищо в офанзива. Изключение бяха първите минути, в които ЦСКА беше нападателен и опита да притисне домакините, само че без триумф. " Сепси " поведе в 19-ата минута, когато Козмин Матей вкара от дузпа.

Тя беше отсъдена след груба неточност в отбраната на българския тим и контакт сред нападател в червено-бяло с вратаря Густаво Бусато.

След ранното попадение " Сепси " подходи по-предпазливо и разчиташе на контраатаки. ЦСКА държеше топката, само че даже не съумя да насочи прецизен удар през второто полувреме. " Сепси " пък от своя страна добави още три гола.

В 70-ата минута Аганович повиши на 2:0, а в самия край паднаха още два гола. Роланд Варга осъществя в 90-ата минута, а в добавеното време Исник Алими се разписа от втора дузпа.