Днес се очаква да започне работата на групата за съставяне

...
Днес се очаква да започне работата на групата за съставяне
Коментари Харесай

Работната група за нов кабинет започва работа днес

Днес се чака да стартира работата на групата за сформиране на програмата на кабинет с кандидат-премиер Асен Василев. Очаква се тя да сложи ясни задания и периоди за интервал от шест месеца. Акцент ще бъде и законодателната стратегия.

През уикенда от " Продължаваме промяната " организираха срещи с Българска социалистическа партия, " Демократична България " и 5-ма самостоятелни народни представители. Те са от отделилите се от " ИТН ".

Тази численост към този момент не е задоволителна, с цел да се реализира болшинство в Народното събрание за избиране на нов кабинет. До края на седмицата би трябвало да стане ясно дали това държавно управление има късмет.

В противоположен случай следва връчване на втори мандат на ГЕРБ, които обявиха, че ще го върнат незабавно. А дали ще бъде връчен трети мандат или ще бъдат планувани избори - зависи от президента.

От Политическа партия обявиха, че няма да водят договаряния с други политически обединения, а ще търсят поддръжка измежду обособени депутати.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР