Важно е собствените приходи на София да се увеличат, за да могат да се реализират многото проекти, каза кметът Васил Терзиев
Важно е личните доходи на София да се усилят, с цел да могат да се осъществят доста от огромните и амбициозни планове, сподели кметът на Столична община Васил Терзиев по Българска национална телевизия.
Той означи, че за разлика от множеството страни в Европейски Съюз, в общините у нас не остава нищо от корпоративния налог или от налога върху общия приход, и съгласно него това би трябвало да се промени.
Във връзка с плана за Подробния организационен проект на „ Борисовата градина “ и публичните реакции Терзиев съобщи, че този път е имало седем пъти по-малко възражения. Той означи, че съвършен проект няма, само че процесът е бил извършен както би трябвало, с необятен обществен спор. По думите му част от проблемите в проекта ще бъдат отстранени през идните седмици.
За парк „ Княжеската градина “ и паметника в него, Васил Терзиев разяснява, че би желал това да бъде място, което не разделя хората. Той добави, че би трябвало да бъде разгласен конкурс за абстрактен план, по който към този момент работи основният проектант на столицата.
Догодина ще бъдат разкрити още сред 1500 и 2000 места в детските градини и яслите, уточни още кметът на София. Терзиев означи, че 70% от дефицита тук-там е при яслените групи, а повода значително е неналичието на медицински сестри. Според него страната би трябвало да осъзнае мащаба на казуса и да се откри решение, при което педагогичен личен състав с здравно обучение да оказва нужната грижа. В момента липсват над 230 медицински сестри, сподели кметът Васил Терзиев.
Той означи, че за разлика от множеството страни в Европейски Съюз, в общините у нас не остава нищо от корпоративния налог или от налога върху общия приход, и съгласно него това би трябвало да се промени.
Във връзка с плана за Подробния организационен проект на „ Борисовата градина “ и публичните реакции Терзиев съобщи, че този път е имало седем пъти по-малко възражения. Той означи, че съвършен проект няма, само че процесът е бил извършен както би трябвало, с необятен обществен спор. По думите му част от проблемите в проекта ще бъдат отстранени през идните седмици.
За парк „ Княжеската градина “ и паметника в него, Васил Терзиев разяснява, че би желал това да бъде място, което не разделя хората. Той добави, че би трябвало да бъде разгласен конкурс за абстрактен план, по който към този момент работи основният проектант на столицата.
Догодина ще бъдат разкрити още сред 1500 и 2000 места в детските градини и яслите, уточни още кметът на София. Терзиев означи, че 70% от дефицита тук-там е при яслените групи, а повода значително е неналичието на медицински сестри. Според него страната би трябвало да осъзнае мащаба на казуса и да се откри решение, при което педагогичен личен състав с здравно обучение да оказва нужната грижа. В момента липсват над 230 медицински сестри, сподели кметът Васил Терзиев.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




