Джуд Белингам отбеляза първото си попадение с фланелката на Реал

...

Реал победи Ман Юнайтед в контрола

Джуд Белингам означи първото си попадение с фланелката на Реал Мадрид при успеха над Манчестър Юнайтед с 2:0 в контрола, играна в Хюстън.

Английският национал мина в Реал Мадрид от Борусия Дортмунд през юни с трансфер за 103 милиона евро плюс бонуси. Той откри головата си сметка за Белия балет след единствено 6 минути игра с акуратен удар, с който трансферира камерунския вратар Андре Онана.

Бразилецът Винисиус Жуниор можеше да удвои задатъка на Реал малко по-късно, само че ударът му бе отразен.

В 36-ата минута пропуск за Манчестър Юнайтед направи Маркъс Рашфорд от дребен ъгъл.

След почивката двата тима направиха доста смени, като Юнайтед заигра по-добре, само че ситуациите още веднъж бяха пред британската врата. Едер Милитао направи пропуск, а в 89-ата минута нападателят Хоселу вкара атрактивен гол със задна ножица след прекрасен пас на Лукас Васкес отдясно.