Динамо (Киев) скъси дистанцията с водача в украинското първенство Шахтьор

...

Черноморец на Червенков не затрудни Динамо

Динамо (Киев) съкрати дистанцията с лидера в украинското състезание Шахтьор (Донецк). В финален мач от 17-ия кръг най-успешният клуб от някогашния Съюз на съветските социалистически републики победи с 2:0 водения от Ангел Червенков Черноморец (Одеса). И двата гола паднаха от дузпи. В 21-ата минута прецизен беше Виктор Циганков, а след почивката се разписа и Артьом Беседин.

В другата среща през днешния ден изненадата на сезона Олександрия се наложи с 1:0 при гостуването си на Ворскла (Полтава) и продължава да държи второто място. Олександрия има 36 точки - с една повече от Динамо. Шампионът Шахтьор, който направи 2:2 в градското дерби с Олимпик (Донецк), е отпред с 42 точки.

Черноморец е на предпоследното 11-о място с 12 точки. След отбора на Червенков е единствено Арсенал (Киев) на Вячеслав Грозни.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА
Висша лига 17 кръг, понеделник 3 декември  Динамо Киев 2:0краен резулат  Черноморец (Одеса)