Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Кузманов заработи 20 точки за световната ранглиста

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Тулн (Австрия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Националът на България за Купа " Дейвис " направи поврат и победи с 2:6, 6:4, 6:2 номер 7 в схемата Далибор и №164 света Свърчина от Чехия. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Кузманов загуби първите четири гейма в мача, а по-късно и първия сет с 2:6. Двамата тенисисти си размениха по два пробива при започване на втората част. Българинът направи решителен удар с нов пробив в десетия гейм и с 6:4 изравни сетовете. Кузманов господства в третата част и след два пробива затвори мача с 6:2.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе против спечелилия от мача сред №2 в схемата и №100 в международната класация Юрий Родионов от Австрия и №194 в света Вит Коприва от Чехия.

За класирането си четвъртфиналите Кузманов проработи 20 точки за международната класация.