Действащият шампион на Италия Ювентус спечели домакинството си на Верона

...

Ювентус се поизмъчи, но все пак победи Верона

Действащият първенец на Италия Ювентус завоюва семейството си на Верона с 2:1. Успехът за футболистите на Маурицио Сари пристигна мъчно, защото Парма поведе в резултата с гол на Мигел Велосо в 20-ата минута. Все отново ''бианконерите'' се поздравиха с триумфа след голове на Аарън Рамзи в 31-ата минута и на огромната звезда на тима Кристиано Роналдо, който означи от дузпа при започване на второто полувреме.

Мачът бе специфичен за именития вратар на домакините Джанлуиджи Буфон, за който това е 902-ри дуел с екипа на Юве. Така той изравнява върха на иконата на Милан Паоло Малдини за най-вече мачове за италиански тим. Буфон изостава с шест турнирни срещи от върховото достижение от 647 дуела в Серия “А”, което принадлежи още веднъж на Малдини.

С постигнатата успеха Ювентус събира актив от 10 точки и се изкачва на първото място във краткотрайното класиране. От своя страна Верона са 12-ти с четири пункта.
Източник: fakti.bg