Десети кръг на Първа лига започна в Петък, когато българите

...

Обзор на кръга в Първа лига

Десети кръг на Първа лига стартира в Петък, когато българите честваха “Независимостта на България ”. Първият мач се изигра във Враца. Там локалният Ботев победи изпадналия в рецесия Берое с минималното 1:0. Голът пристигна през втората част, а негов създател бе бранителят Даниел Генов.

В дуела от 17:30 тимовете на ЦСКА 1948 и Черно море не излъчиха победител – 1:1. Нападателят Атанас Илиев изведе гостите в добавеното продължение на първото полувреме. Равенството беше възобновено през втората част, а провинен по тази причина се оказа Видар Кяртансон.

Последният дуел за деня се изигра в Пловдив на стадион “Христо Ботев ”. Жълто-черните одобриха тима на ЦСКА. Срещата приключи с победа на гостите 1:2. Мачът стана втория най-посетен след откриването на “Колежа ”, като на него участваха към 10 000 фенове. Постижението от мача против Левски – 18000 последователи по трибуните остана ненадминато. За гостите попаденията осъществиха Линдсет и Назон от дузпа, до момента в който за Ботев Пловдив прецизен бе Балоянис.

Снимка: botevplovdiv.bg

В съботния ден за първи мач беше избран този в Кърджалия, където Арда мина безпроблемно през Хебър – 3:1. Голове за домакините означиха Тонислав Йорданов (18‘), Боруков (75‘) и Митев (85‘) за гостите от Пазарджик прецизен беше Николов (73‘)

Интригуващ конфликт се изигра в парк “Лаута ”, където лидерът в класирането Локомотив имаше задача да продължи успеха си серия и да се затвърди на върха. От другата страна обаче стоеше обичайно неуместният противник – Славия. Белите трябваше да изплуват или да задълбочат рецесията си. След скучно първо полувреме, Смърфовете взеха своето с два гола дело на влезлия, като запаса Алфа Конте (70‘ и 72‘). Това беше рекордна девета поредна победа за черно-белите.

Снимка: БГНЕС

Третият мач се изигра в София на стадион “Георги Аспарухов ”, там Левски прегази тима на Етър. Тоталната доминация докара единствено до едно попадение. Асен Митков още веднъж се разписа (82‘), а с гола си донесе скъпи 3 точки за Сините.

Кръгът остана да бъде затворен в два неделни мача. В Благоевград Пирин победи с 1:0 Крумовград. Попадението осъществя Бенгюзов в самия завършек на първата част.

В столичния квартал “Надежда ” пък Лудогорец прибави три точки към актива си след поврат – 1:3. Първото полувреме железничарите поведоха с гол на Тейшейра. През второто полувреме Орлите показва класа и с три попадения осъществени от Секо (59‘), Гонсалвес (67‘) и Кайо Видал (76‘) заплете още повече борбата на върха.

Източник: safenews.bg