Денислава Глушкова отпадна драматично във втория кръг на Откритото първенство

...

Денислава Глушкова приключи с Ролан Гарос при девойките след драма

Денислава Глушкова отпадна трагично във втория кръг на Откритото състезание на Франция за девойки. 18-годишната българка отстъпи с 1:6, 6:4, 5:7 на поставената под номер 7 швейцарка Селин Наеф.

Срещата продължи 2 часа и 23 минути. В първия кръг Денислава отстрани Шарлот Кемпенaерс-Поч от Австралия. Това е второ присъединяване за надарената българка на шампионат от Големия шлем. В началото на годината Глушкова реализира две победи и стигна до третия кръг на Откритото състезание на Австралия.

Българката стартира неприятно против Селин Наеф и загуби първия сет с 1:6. Денислава поведе с 3-0 при започване на втората част, само че позволи поврат за 3:4. След това обаче Глушкова завоюва шест следващи гейма.

Тя завоюва втория сет с 6:4 и поведе с 3:0 в третия. За страдание Денислава позволи равнене при 4:4. След това тя поведе с 5:4, само че загуби идващите три гейма.
 Денислава Глушкова загуби мача на двойки при девойките от първия кръг на Ролан Гарос

Българката и Саяка Иши изгубиха от Лусиана Мояно и Лусиана Аларкон Перес с 5:7, 2:6