Дами, пригответе повечко Бейлис, защото ще ви се прииска да

...
Дами, пригответе повечко Бейлис, защото ще ви се прииска да
Коментари Харесай

Бърз шоколадов кейк с Бейлис

Дами, пригответе повечко Бейлис, тъй като ще ви се прииска да го сервирате и към кекса

Необходими Продукти

● яйца - 3 бр.
● пудра захар - 1 огромна ч.ч.
● брашно - 1 огромна ч.ч.
● бакпулвер - 1 равна ч.л.
● масло - 100 грама
● прясно мляко - 1 дребна к.ч.
● шоколад - 100 г
● ванилия - 1 бр.
● бейлис - 30 мл

Начин на подготвяне

Най-напред на муден огън затопляме прясното мляко, в което прибавяме начупения на късчета шоколад, с цел да се разтопи. Отстраняваме от котлона и прибавяме маслото. Оставяме настрани шоколадовата примес да поизстине.

В бездънен съд разрушаваме яйцата и захарта с миксер добре. На тънка струйка деликатно се прибавя разтопеният шоколад, ванилията и Бейлис-а.

Постепенно прибавяме брашното с бакпулвера към кейковата примес. Трябва да се получи микстура с естествена плътност за кейк.

Изсипваме в намаслена и набрашнена форма и печем в авансово загрята на 200 градуса фурна. Печем до подготвеност.

След като изстине се изважда от формата и се поръсва с пудра захар. Може да му извършите и глазура, в случай че желаете.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР