Националният център по трансфузионна хематология има нов директор
Д-р Красимира Терзиева е новият шеф на Националния център по трансфузионна хематология. Това оповестиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването (МЗ).
Решението е подбудено от нуждата от усъвършенстване на активността на Центъра, с оглед повишение на успеваемостта на процесите, свързани с кръводаряването. Смяната на управлението цели да сложи акцент върху използването на модерни управнически подходи, по-добра съгласуваност сред районните структури и поощряване на политики, насочени към дълготрайни резултати и публично доверие.
От министерството благодарят за работата и професионализма на досегашния шеф доктор Николай Николов.
Д-р Терзиева, която има над 20 години опит в региона на, се срещна с екипа и пое ангажимент да надгради постигнатото посредством градивен разговор, експертност и стабилно развиване.
" Националният център по трансфузионна хематология и системата по трансфузионна хематология са измежду водещите цели. Даваме си сметка, че най-съществен е човешкият фактор и всички вие заслужавате заслужено заплащане и по-добри условия на труд. Така че дружно ще работим за това ", обърна се към екипа в Центъра доктор Лучия Добрева, шеф на Дирекция " Лечебни действия " в Министерство на здравеопазването при представянето на доктор Терзиева.




