Д-р Емилова завършва медицина през 1962 г. и придобива специалности

...
Д-р Емилова завършва медицина през 1962 г. и придобива специалности
Коментари Харесай

Експертите съветват: Лененото семе – по колко, кога, защо (РЕЦЕПТИ)

Д-р Емилова приключва медицина през 1962 година и придобива специалности по вътрешни заболявания, ревматология и кардиология. Има и магистратура по здравен мениджмънт.
Основава своята клиника през 1993 година, като ползва в нея метода на Лидия Ковачева, наименуван омекотено недояждане с плодове и чай. От тогава до 15 август тази година през нея са минали 49 439 пациенти и голямата част от тях са излекували с този способ тежки хронични болести, оповестени за нелечими. През 1997 година доктор Емилова става единственият български член на Лекарската асоциация към Обществото за натурална хигиена на Съединени американски щати. Труд разкри какви рекомендации дават лекарите от клиника “Д-р Емилова ” на своите пациенти за използването на лененото семе.

Всички наши пациенти знаят, че горещо предлагаме да включат в менюто си лененото семе. Особено тези, които имат неточен корем и запек. Препоръчваме да го консумирате прясно смляно, и това е доста значимо, тъй като лененото семе бързо гранясва. С една лъжица ленено семе, прясно смляно, можете да поръсите плодовете, които приемате по време на лечебното недояждане, в случай че имате запек – дозата са две лъжици.

Но, несъмнено, лененото семе не е единствено за плодуващи – всеки може да го включи в менюто си, тъй като с една дребна доза реализира голяма изгода за здравето си. Най-напред лененото семе оказва помощ при проблеми със стомаха и червата, изключително когато там има огнище на хронично инфектиране. Защото всмуква токсините, облекчава работата на стомаха, прочиства червата. Лененото семе съдържа пребиотични фибри, без които нашата храносмилателна система страда, съдържа и лигнани – фитохимикали, които пазят организма от вътрешни възпаления и развиване на тежки болести.

Лененото семе е един от най-хубавите източници на Омега 3 алфа линоленова киселина. Тя се смята за есенциална, защото тялото не може да я създава, само че е нужна, с цел да поддържаме здравето си. Изследвания демонстрират, че включването на ленено семе в хранителния режим е отлична профилактика против рак на гърдата и на простатата. Лененото семе е с изключително високо наличие на тиамин – витамин В, който играе основна роля в енергийния метаболизъм на клетките. Освен това семето е превъзходен източник на мед, която взе участие в развиването на мозъка, имунното здраве и метаболизма на желязото.

Какво още съдържа лененото семе? Магнезий, който се оправя сполучливо с умората, напрежението, мускулните крампи, цинк, който взе участие в укрепването на имунните кафези, селен – потребен за здравето на щитовидната жлеза.

Как да го употребявате? Купувайте несмляно, прясно, съхранявайте го на изсъхнало и хладно. Когато го смелите вкъщи, го използвайте до два часа, тъй като – както казахме – бързо гранясва. Ако остане количество, съхранявайте го в ледник в стъклен буркан на хладно и изсъхнало. Смиламе го, с цел да бъде усвоено по-лесно от организма и да извлечем от него потребните субстанции по-пълноценно. Смляното ленено семе може да добавите към сместа за палачинки да вземем за пример. Но най-ценно е за тялото сурово. Сурово можете да го включите в смутита – прелестен метод за приложимост. С лененото семе можете да поръсвате салатите си, знаете че също горещо предлагаме обяда и вечерята да бъдат съпроводени от огромна салата, с цел да наситите организма с фибри, соли, микроелементи, растителни пребиотици и витамини. Можете да извършите и дресинг за салатите си с ленено семе.

Смляното ленено семе е един от главните съставни елементи на суровите крекери. Можете да употребявате и готовото, продавано в опаковки ленено брашно, само че би трябвало да знаете, че в процеса на мелене и предпазване понижава концентрацията на омега 3 мастни киселини в продукта.

Във веган кухнята лененото семе има специфична роля: то замества яйцата в ядковите кюфтета да вземем за пример. Смляното ленено семе се смесва с вода в съответствие 1:1 и прави лепкава консистенция като желе, която споява другите артикули – накиснато авансово и смляно кашу, овесени ядки, подправки.

Лененото семе може да се включи в едно супер вкусно и потребно смути.

Рецепти

Смути с банан
Продукти:
1 банан
шепа малини
няколко части ананас
(но можете да го извършите и
с манго и папая)
бадемово мляко
лъжичка смляно ленено семе
щипка канела
(или щипка какао)
Приготвяне
Разбивате всичко в блендер.

Дресниг за салата
Продукти:
2 чаени лъжички прясно
смляно ленено семе
2 чаени лъжички
сурови слънчогледови семки
кафена чашка свеж сок от лимон
кафена чашка вода
лъжичка раздробен босилек
лъжичка дижонска горчица
лъжичка мед или
друг подсладител без захар
малко морска сол и
черен пипер – по избор
Приготвяне
Блендирайте всичко това и му се насладете като добавка към салатата. Не е належащо да є слагате екстрахирана лой.

Виж още:

Източник: skafeto.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР