Четвърти успех в последните пет срещи доближи Хофенхайм още по-близо

...

Хофенхайм с важен обрат в борбата за място в Европа

Четвърти триумф в последните пет срещи приближи Хофенхайм още по-близо до място в зона “Европа”. Днес тимът от Зинсхайм надделя мъчно Байер (Леверкузен) с 2:1 вкъщи, откакто губеше с 0:1. Това проваляне пък утежнява задачата на “аспирините” да се класират за присъединяване в Шампионската лига.

Байер сподели атакуващ футбол и имаше доста благоприятни условия, а през първото полувреме Карим Белараби беше спрян от гредата. Веднъж обаче гредата оказа помощ и на Леверкузен. Тимът на Петер Бос излезе напред още в 11-ата минута, когато Муса Диаби атрактивно задмина Щефан Пош и порази мрежата на Филип Пентке.

Хофе изравни бързо - в 23-ата, когато Андрей Крамарич се разписа на празна врата.

Let's go!

Please more celebrations like this!
___________________________________
46‘ | 1-1 | #TSGB04 pic.twitter.com/08PpmdXhqb
— TSG Hoffenheim EN (@achtzehn99_en) February 1, 2020
Роберт Сков донесе успеха с попадение за 2:1 в 65-ата минута.

В последните секунди някогашният халф на домакините Керем Демирбай получи втори жълт картон и остави Байер с човек по-малко.

В сряда и двата отбора ги чакат борби от 1/8-финалите за Купата на Германия. Тогава Хофенхайм гостува на Байерн (Мюнхен), а Леверкузен посреща Щутгарт. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ

Бундеслига 20 кръг, събота 1 февруари  Хофенхайм 2:1краен резулат  Байер Леверкузен