Черноморец (Новоросийск) се оказа сериозно препятствие за Спартак (Москва), но

...

Спартак не допусна изненада

Черноморец (Новоросийск) се оказа съществено затруднение за Спартак (Москва), само че столичният гранд завоюва с 1:0 1/16-финала за Купата на Русия и продължава напред в шампионата. Гола вкара Зе Луиш след пас на Софиан Хани в 28-ата минута.

Старши треньорът на Спартак Масимо Карера заложи на състав, в който доминираха реззервите. Ивелин Попов не беше в групата за мача, а от нормалните титуляри започнаха единствено Фернандо и Зе Луиш.

Гостите преобладаваха през целия дуел, само че означиха единствено един гол. В средата на първото полувреме Хани откри Зе Луиш, който, останал очи в очи с вратаря, не сбърка. В края на мача Иля Захаров от Черноморец получи червен картон.

В идващия кръг Спартак ще се изправи против Анжи. Тимът от Махачкала се наложи с 2:1 над Чайка след голове на Павел Долгов и Джон Чансельор.