Черно море спечели битката с Локомотив (Пловдив) за седмото място

...

"Черно море" спечели битката с "Локомотив" след продължения и ще играе бараж за Европа

Черно море " завоюва борбата с " Локомотив " (Пловдив) за седмото място в Първа лига и ще играе бараж за присъединяване в Лига Европа. Тимът от Варна се наложи с общо резултат 4:3, откакто реваншът в Пловдив приключи 2:2 след продължения.

На 24 май на Националния стадион " Васил Левски " " Черно море " ще се изправи против " Левски " или " Берое " в пряк конфликт, който ще дефинира последния български участник в Лига Европа.

" Локомотив " изигра доста мощно първо полувреме на стадиона в пловдивския парк " Лаута ". Домакините сътвориха доста положения пред вратата на " Черно море ", означиха два гола и заличиха изоставането си след първата среща, в която изгубиха с 1:2.

Пловдивчани обаче не съумяха да задържат равнището след почивката и отборът от Варна съумя да се добере до продължения с помощта на Марек Кузма, който се разписа в 69-ата минута.

Решаващото попадение падна в 103-ата минута, когато Даниел Димов прати топката в мрежата с глава след центриране на Георги Божилов.
Източник: dnevnik.bg