Черно море постигна трудна, но важна победа в борбата си

...

Черно море победи Локо Пловдив

Черно море реализира сложна, само че значима победа в битката си за място в Топ 6. „ Моряците “ съумяха да завоюват трите точки против Локо Пловдив, надделявайки с 2:1 на стадион „ Тича “ в мач от 26-ия кръг на efbet Лига игран късно нощес.

Попаденията за варненци осъществиха Васил Панайотов (31) и Живко Атанасов (72), а за „ смърфовете прецизен бе Джовани Маркес (36). Иван Дюлгеров пък избави дузпа в края на първото полувреме, изпълнена от Димитър Илиев, а гол на Алекс Фернандес бе анулиран след намесата на ВАР.

Черно море и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:1 в завладяващ конфликт от 26-ия кръг на efbet Лига. Васил Панайотов съумя да открие в 31-а минута. Джовани изравни единствено 5 минути по-късно. В последната минута на полувремето Димитър Илиев изпусна дузпа. В 65-а минута ВАР анулира попадение на Алекс Фернандес.

„ Моряците “ постановиха домашен напън от първата минута на дуела. Васил Панайотов опитва с отдалечен изстрел да изненада вратаря на гостите, само че неопределено.

В 17-а минута Едгар Пачеко насочи страховит удар от воле от към 20 метра, само че Динко Хоркаш съумя да избие. В 31-вата минута Едгар Пачеко постави топката на главата на връхлитащия на скорост Васил Панайотов, който матира стража на Локо Пд за 1:0.

Едва 5 минути по-късно обаче гостите изравниха. Матеус откри Джовани, който фронтално против Дюлгеров осъществя за 1:1.

В 45-а минута Димитър Илиев беше съборен в наказателното поле от Стефан Велев, а след инспекция с ВАР Георги Давидов отсъди дузпа. Зад топката застана точно Илиев, само че Иван Дюлгеров съумя да улови ъгъла и да избави.

В 51-а минута, след центриране от ъглов удар, Атанас Илиев съумя да затрудни оптимално Динко Хоркаш, който се намеси класно и мазета.

15 минути по-късно домакините си помислиха, че са повели, само че това не се оказа факт. Алекс Фернандес матира Динко Хоркаш, само че след преразглеждане от ВАР Давидов реши, че има нарушаване против Ерик Сорга. В 72-а минута, въпреки всичко, разумното се случи и Черно море още веднъж поведе в резултата. След ъглов удар от страна на Алекс Ферннадес, Стефан Велев отклони топката с глава, а Живко Атанасов вкара на съвсем празна врата от голлинията за 2:1.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (81-Мартин Дичев), Стефан Велев, Васил Панайотов, Алекс Фернандес (90-Велислав Василев), Едгар Пашеко (90-Николай Златев), Мазир Сула (82-Даниел Димов), Атанас Илиев (68-Исмаил Иса).
Източник: moreto.net