Челси се възстанови от тежкото първо полувреме, като победи Шефилд

...

Челси се възстанови от бавния старт, за да улесни Шефилд Юнайтед

Челси се възвърне от тежкото първо полувреме, като победи Шефилд Юнайтед с 2-0 на Стамфорд Бридж и завоюва поредни домашен победи във Висшата лига за първи път за повече от година.

Коул Палмър продължи с положителния си старт в западен Лондон и беше разликата за тима на Маурисио Почетино, като вкара началния гол от Рахим Стърлинг при започване на второто полувреме, преди да центрира за Николас Джаксън, с цел да направи две.

Първото полувреме беше мигновено забравимо, защото Челси се трудеше без изобретателство, когато владееше топката, преди лятното сключване от Манчестър Сити да усъвършенства репутацията му на печеливш мач в тим, който остава влудяващо променлив във финалната третина.

Почетино уточни Кристофър Нкунку измежду своите заместници за първи път и завръщането му във форма не можеше да пристигна в по-подходящ миг за пропускане на Челси. Въпреки обстоятелството, че мачът беше дейно извоюван след 30 минути игра, почитателите на домакините бяха принудени да чакат да з...