Чавдар се наложи с 3:1 над Локомотив (Мездра) в контролна

...

Чавдар обърна Локо

Чавдар се наложи с 3:1 над Локомотив (Мездра) в контролна среща, играна в Етрополе. Нападателите на гостите се скъсаха да пропущат голове, а противникът осъществя три пъти посредством Николай Ботев. Иначе мачът беше равносилен.

Десетина минути след началния съдийски сигнал Антонио Йорданов приключи с попадение бърза контраофанзива на „ железничарите “. В 28-ата минута обаче Ботев се измъкна очи в очи с мездренския пазач и го преодоля за 1:1. При този резултат противниците се отдръпнаха на отмора.

Секунди след възобновяване на играта Ботев стреля от дребен ъгъл и след несръчна интервенция на вратаря, топката мина голлинията – 2:1. Около четвърт час преди края Ботев получи топката зад бранителите на Локомотив, те стопираха, очаквайки сигнал за засада, само че подобен не последва и нападателя вкара третия си гол.