Брюж отново завоюва титлата в Белгия. Черно-сините си гарантираха златните

...

Брюж отново вдигна титлата в Белгия

Брюж още веднъж завоюва купата в Белгия. " Черно-сините " си подсигуряваха златните медали кръг преди края, откакто завоюваха с 3:1 гостуването си на Антверп от 5-ия кръг на шампионския плейоф. Така те към този момент няма по какъв начин да бъдат изместени от лидерската позиция и ще вдигнат шампионския трофей за трета поредна година.

Домакините поведоха с гол на Фрай в 19-ата минута, само че през второто полувреме гостите се развихриха и с попадения на Ванакен в 49-ата, Хендри в 64-тата и Адамян в 66-ата минута изковаха триумфа.

Така Брюж събра актив от 49 точки на върха в класирането и има 3 повече от втория Роял Юнион, само че даже и да сгреши в последния кръг и да бъде застигнат, Брюж има по-добри индикатори в директните дуели. Това значи, че купата е за " черно-сините ", които са първенци за 18-и път в историята си. Антверп остава на 4-ото място с 33 точки.
 Аполон приключи сезона с гръмка победа, Илиев остана на пейката Аполон приключи сезона с гръмка победа, Илиев остана на пейката 16 май | 02:02 184 0  Стал и Чорбаджийски се добраха до изстрадано реми Стал и Чорбаджийски се добраха до изстрадано реми 16 май | 01:30 251 0  Панавежис и Наско Милев се върнаха към успехите Панавежис и Наско Милев се върнаха към успехите 16 май | 01:01 349 0  Спарта завоюва дербито със Славия, Минчев влезе като промяна Спарта завоюва дербито със Славия, Минчев влезе като промяна 16 май | 00:29 568 0  Стивън Петков приключи сезона с нов гол Стивън Петков приключи сезона с нов гол 16 май | 00:06 1117 1 Виж всички Водещи Новини  Левски се завърна! Левски е жив! Левски е с Купата след пердах над ЦСКА - София пред 40 000 Левски се завърна! Левски е жив! Левски е с Купата след пердах над ЦСКА - София пред 40 000 15 май | 18:49 167311 1194  Вандалщина на Вандалщина на "Армията " след изгубения край (снимка) 15 май | 20:25 67823 156  "Северъ " след провалянето от Левски: Айде към покрития мост 15 май | 20:42 52886 104  Мъри прочувствено: Този миг ни се връща за всички тези 13 години, тъгата ми бе голяма Мъри прочувствено: Този миг ни се връща за всички тези 13 години, тъгата ми бе голяма 15 май | 19:24 37921 58  Наско: Казах ви, че Левски се завърна, това е най-изстраданата ни купа Наско: Казах ви, че Левски се завърна, това е най-изстраданата ни купа 15 май | 20:33 18445 44 Класиране Програма