Британски пациенти тестват първата в света персонализирана иРНК инжекция срещу

...
Британски пациенти тестват първата в света персонализирана иРНК инжекция срещу
Коментари Харесай

Британски пациенти тестват първата иРНК инжекция срещу меланом

Британски пациенти тестват първата в света персонализирана иРНК инжекция против меланом (вид рак на кожата), която също по този начин има капацитет да спре рак на белия дроб, пикочния мехур и бъбреците, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.

" Променящата играта " инжекция, която дава вяра за изцеление, се изготвя самостоятелно за всеки пациент единствено за няколко седмици. Тя работи, като кара тялото да преследва раковите кафези и да предотвратява завръщането на смъртоносната болест.

Изпитване на инжекцията във фаза 2 с присъединяване на фармацевтичните компании " Модерна " (Moderna) и MSD откри, че тя фрапантно понижава риска от връщането на рака при пациенти с меланом.

Вече е в ход последната фаза 3 на изпитването ръководено от концерн, включващ редица английски лечебни заведения, в партньорство с лондонския Юнивърсити колидж.

Д-р Хедър Шоу, народен координиращ откривател на изпитването, сподели, че инжекцията има капацитет да лекува хора с меланом и се тества при други типове рак.

Споделяйки детайлности за изпитването само с осведомителна организация Пи Ей (PA), тя сподели: " Това е едно от най-вълнуващите неща, които сме виждали от доста време насам ".

Д-р Шоу приказва още за един " в действителност точно и самостоятелно надъхан инструмент " и съпоставя предоставената на пациентите опция с това да хапнат в изтънчен ресторант, вместо в заведение за бързо хранене.

По думите й това е като да им бъде поднесено изисканото ядене кордон бльо.

Новата инжекция е индивидуализирана неоантигенна терапия (INT) и от време на време се назовава ваксина против рак.

Тя е предопределен да задейства имунната система, тъй че да може да се бори против характерния за пациента вид рак и израстък.

Известна като mRNA-4157 (V940), инжекцията е основана, с цел да бъде ориентирана към туморни неоантигени, които се експресират в туморите при съответен пациент.

Това са туморни маркери, които евентуално могат да бъдат разпознати от имунната система.

Инжекцията носи шифроване за до 34 неоантигена и задейства противотуморен имунен отговор въз основа на неповторимите разновидности в рака на пациента.

За да се сътвори инжекцията, по време на интервенцията на пациента се отстранява проба от тумора, след което се прави секвениране на ДНК и се употребява изкуствен интелект.

Резултатът е персонализирана противоракова инжекция, която е характерна за тумора на пациента.
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР