Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг на английската Висша лига

...

Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг в Англия с постно 0:0

Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг на британската Висша лига с постно 0:0. Мачът не предложи забавни моменти и сподели, че това са два от главните любимци на букмейкърите за изпадане в Чемпионшип.

В началото имаше по едно състояние, пропиляно от Дани Уелбек за Брайтън и и Крис Ууд за гостите. Във втория случай топката срещна гредата след центриране на Лоутън и падна пред Ууд.

Като цяло Бърнли имаше леко преимущество в играта, само че по-опасните обстановки бяха за Брайтън. В 34-ата минута Ник Поуп избави рисков удар на Мбапе. След почивката ситуациите бяха необичайност и закономерно не падна гол.

Така Брайтън резервира 16-ата си позиция, само че към този момент има 6 точки. Бърнли е с мач по-малко и е на 19-о място с две точки от две равенства.