Ботев Враца постигна ценна победа с 2:0 срещу Етър в

...

"Ботев" Враца с ценни три точки в битката за оцеляване

" Ботев " Враца реализира скъпа победа с 2:0 против " Етър " в първия мач сред двата тима от плейофите за оцеляване в Първа лига.

В воин за домакините пред правилните им почитатели на стадион " Христо Ботев " се трансформира Дориан Бабунски. Нападателят от Северна Македония влезе на промяна при започване на втората част, като първо откри резултата в 78-ата минута с глава, а след т ова в добавеното време асистира на Чавдар Ивайлов за 2:0.

Гостите от Велико Търново останаха с 10 човек още при започване на второто полувреме, защото Ловре Кнежевич си изкара пряк червен картон.

Преди другия мач през днешния ден сред " Славия " и " Монтана ", " Ботев " Враца оглавява групата с 25 точки. " Белите " имат 23, " Етър " е с 22, а " Монтана " с 20.

Според регламентат първият тим се избавя непосредствено, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат в долната дивизия.
Източник: btvnovinite.bg