Ботев Пловдив победи Дунав с 3:1 като домакин в среща

...

Неделев разнищи "Дунав" с хеттрик

" Ботев " Пловдив победи " Дунав " с 3:1 като хазаин в среща от втория кръг на родния футболен шампионат. Гостите поведоха посредством Георги Динков (22'), само че " жълто-черните " стигнаха до поврат с хеттрик на капитана си Тодор Неделев (36', 62' и 86').

Домакините бяха по-активни в началните минути и владееха самодейността, само че обратно на развоя на събитията " Дунав " откри резултата в 22', когато бранителят Георги Динков засече центриране от корнер.
Снимка: Lap.bg
" Ботев " изравни в 36' посредством Неделев. Привлеченият това лято Тейлон се измъкна от отбраната на " драконите " и подаде към капитана, който преодоля стража Макенджиев с удар от придвижване.

В края на полувремето оставеният непокрит Тейлон пропусна да се разпише на празна врата.

Все отново пловдивчани реализираха поврат, когато още веднъж Тейлон и Неделев комбинираха и националът осъществя втория си гол в мача.
Четири минути преди края Неделев оформи своя хеттрик. До края " канарчетата " можеха запишат още по-изразителна победа, само че пропуски направиха Антонио Вутов и резервата Крис Добрев.

Успехът е първи за " Ботев " от началото на сезона в шампионата, който пловдивчани започнаха с нулево тъждество като посетители на новака " Арда ".

" Ботев ": Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Марко Перван, Тейлон Кореа

" Дунав ": Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов
Източник: btvnovinite.bg