Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Германският

...

Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига след домакински успех над Атлетико Мадрид

Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига. Германският отбор завоюва четвъртфиналния реванш против Атлетико Мадрид с 4:2 и продължи напред с общ резултат 5:4.

Първият дуел приключи при резултат.

Срещата на стадион " Сигал Идуна Парк " стартира с две голови обстановки в първите четири минути. Сезар Аспиликуета блокира шут на Марсел Забицер, който бе напът да се трансформира в гол. В ответната офанзива Алваро Мората не съумя да уцели вратата, въпреки да бе самичък против вратаря.

Атаките на " жълто-черните " се отплатиха в 34-ата минута. Юлиан Бранд стреля от дребен ъгъл, като топката мина под плонжа на Ян Облак.

Само пет минути по-късно играчите на Еден Терзич удвоиха преднината си. Ян Маатсен също записа името си измежду голмайсторите с удар по диагонала.

След почивката " дюшекчиите " се върнаха в мача с бърз гол. Матс Хумелс си означи автогол, в опит да парира удар с глава на Марио Ермосо.

Възпитаниците на Диего Симеоне бяха покрай изравнителен гол, откакто Анхел Кореа бе изведен самичък против вратаря. Аржентинецът обаче стреля неопределено.

Испанският отбор продължи да нападна и справедливо възобнови равенството. След поредност от изстрели се получи безредие в домакинското наказателно поле. Анхел Кореа имаше последната дума и със мощен шут изравни.,

Отличните изяви от двата отбора в напред във времето не бяха свършили. Никлас Фюлкруг възобнови преднината на отбора си с глава след центриране на Марсел Забицер.

Още със идната си офанзива домакините стигнаха до нов гол. Броени секунди откакто се регистрира с асистенция, Марсел Забицер стреля ниско в далечния ъгъл.

На полуфиналите Борусия Дортмунд ще срещне Пари Сен Жермен, който в профил Барселона.