Борусия Дортмунд се изкачи на четвърто място в класирането на

...

Борусия се доближи на три точки от Байерн

Борусия Дортмунд се изкачи на четвърто място в класирането на Бундеслигата. Жълто-черните взеха визитата си на Байер Леверкузен с 2:0 в последния мач от 18-ия кръг.

Победата е трета подред за Борусия в шампионата. С нея отборът събра 34 точки, три по-малко от водача Байерн Мюнхен..

Карим Адейеми откри резултата на „ Бай Арена “ в 33-а минута. Това беше. Малко след почивката гостите удвоиха задатъка си след автогол на Едмон Тапсоба. Тапсоба можеше да си вкара и втори автогол в 70-ата минута, само че Храдецки избави. Силни изяви за жълто-черните пък имаше и неговият сътрудник на вратата Грегор Кобел.

Поражението на Леверкузен постави завършек на мощната серията на отбора. Байер беше спечелил последните си пет срещи. Леверкузен остава на девето място в класирането с 24 точки.
Източник: flashnews.bg