Богата история, спиращи дъха гледки и легенди, които завладяват фантазията.

...
Богата история, спиращи дъха гледки и легенди, които завладяват фантазията.
Коментари Харесай

17-годишният програмист, който променя дигиталния облик на България

Богата история, спиращи дъха гледки и митове, които превземат фантазията. България има от всичко по доста, само че сме склонни да го одобряваме за даденост или напряко да го забравяме. Затова е хубаво да ни се припомня да се огледаме в близост – дори в случай че това увещание идва чак от Глобалната мрежа, написа money.bg.

Даже в случай че „ За България “ онлайн ни споделя един юноша на 17.

Той се споделя Танислав Иванов, към момента е възпитаник, само че това не му пречи към този момент да има лично приложение в App Store и възпитаници, които среща със света на технологиите. На гала в Брюксел неговият уебсайт aboutbulgaria.eu получи специфичната премия на регистъра на.eu домейн имена EURid в конкуренция с десетки други онлайн планове от цяла Европа.

 17-годишният програмист, който трансформира цифровия образ на България
Източник: Личен списък

Нещо повече от конкурс

AboutBulgaria („ За България “) стартира своя път през предходната година – по време на национално съревнование по осведомителни технологии. „ Аз бях избрал уеб категорията. Една от тематиките беше уеб страница за нашата страна – България. Аз избрах тази тематика и започнах работа по уеб страницата “, споделя Танислав.

Няколко седмици по-късно aboutbulgaria.eu е онлайн. Създателят му обаче взема решение да продължи да го развива. В него има три съществени секции – история на България, забележителности и забавни митове от нашата страна. Танислав приготвя самичък публикациите и ги илюстрира със свои фотоси или с снимки със свободни права.

„ При множеството уеб страници (на тази тема), които не са български, виждам, че не схващат тъкмо наличието и дестинациите. AboutBulgaria се написа от българин, който си знае родината и дестинациите, коя информация ще е потребна за потребителите и така нататък “, убеден е той.

Сайтът има стотици гости, като, въпреки към момента да не е локализиран, измежду тях има значително от разнообразни краища на Европа.

Висока оценка

За втора поредна година aboutbulgaria.eu стана финалист в категорията си за осведомителни уеб сайтове. Това се случва в границите на конкурс, в който единствено през тази година са взели участие 863 уеб страницата от цяла Европа. Класирането се дефинира както от гласовете на публиката, по този начин и от жури, формирано от одобрени експерти в региона на технологиите, наличието и онлайн бизнеса.

Тази година AboutBulgaria получи специфичната премия, която се присъжда на най-хубавия план с създател до 30-годишна възраст.

 17-годишният програмист, който трансформира цифровия образ на България
Източник: Личен списък

Танислав желае да продължи развиването на уеб страницата си с още забавно и потребно наличие. За него премията е и опция да разпространява плана си. Признава, че има хрумвания по какъв начин да го монетизира, само че това към момента не е приоритет за него.

А вие какво правехте в XI клас?

Танислав учи в СУ „ Нешо Бончев “ в Панагюрище, в XI клас е. Плановете му включват университет, само че освен: „ Вече имам стартирана кариера, не мисля да вървя на открито, избирам да остана тук “.

Като споделя „ кариера “, той приказва съществено. Вече има приложение за iOS, оповестено в App Store – стратегия за прогноза за времето, само че също така работи и по други планове.

 17-годишният програмист, който трансформира цифровия образ на България

Източник: Личен списък

Церемонията по награждаването

Остава му време и да преподава – Танислав е част от Telerik School Academy и работи с деца сред V и VII клас: „ В момента повеждам „ Дигитални науки “ – работим с едни дребни компютърчета, учим се на образно програмиране, на уеб програмиране с HTML и CSS, цифрови умения – по-безопасен интернет и така нататък За мен е неповторимо – моите възпитаници доста се радват. Много харесват да им преподава младеж “.

Какво ще каже на тези, съгласно които младежите у нас не вършат нищо градивно? „ Това е до индивида – всеки има своите ползи. Още от дребен съм почнал да си работя в тази сфера – с компютрите. Не можеш да накараш на мощ всеки човек да твори – дали с компютри, дали с нещо друго “, прям е Танислав.

На няколко пъти в нашия диалог той загатва творчеството – за него то е в света на технологиите. Да твориш в последна сметка значи не просто да създаваш нещо за лично задоволство, а да споделяш. Да предаваш обръщение. Например, че България си коства.

Източник: skafeto.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР