Благоевградският женски футболен отбор Спортика загуби от ЖФК Тиверия с

...

Спортика загуби първата си контрола за годината в Македония

Благоевградският женски футболен тим Спортика загуби от ЖФК Тиверия с 2:5 в контрола играна в македонския град Струмица. Това бе и първата инспекция за годината за девойките на Радослав Креснички, до момента в който за домакините бе трета. Срещата се игра на терена с изкуствено покритие край стадион " Младост " в южния македонски град. А резултатът малко лъже, защото през първото полувреме девойките на Спортика на три пъти пропуснаха сами против вратаря, а един път и топката бе избита от голлинията.

Вероника Гоцева откри в 17-ата минута за девойките от Благоевград, само че с попадения на Стойковска и Димовска домакините водеха на полувремето с 2:1. В 56-тата минута Здравка Парапунова вкара за 2:2. Пале Николовска с гол от 25 метра и Дервиши с два гола оформиха успеха на Тиверия. Момичетата от Македония пропуснаха и дузпа. За поредна година Спортика гостува в Струмица в този интервал, а Тиверия съвсем несъмнено ще стане и първенец на Македония тази година.