Бившите шампиони Диего Шварцман (Аржентина) и Доминик Тийм (Австрия) отпаднаха

...

Бившите шампиони Шварцман и Тийм отпаднаха във втория кръг в Буенос Айрес

Бившите първенци Диего Шварцман (Аржентина) и Доминик Тийм (Австрия) отпаднаха във втория кръг на шампионата по тенис на клей в аржентинската столица Буенос Айрес с награден фонд 626 595 $.

Победителят през 2021 година и финалист през предишния сезон Шварцман претърпя проваляне от испанеца Бернабе Сапата Мирайес с 1:6, 3:6. Поставеният под номер 4 представител на домакините загуби девет от първите 10 гейма в мача и това се оказа решаващо.
На четвъртфиналите Сапата Мирайес ще срещне различен аржентинец Франсиско Черундоло. Вицешампионът през 2021 година Черундоло, пети в схемата, реализира безапелационен триумф против испанеца Хауме Мунар с 6:2, 6:1.

Носителят на трофея през 2016 и 2018 година Тийм, който през този сезон взе участие с " уайлд кард ", беше отстранен от перуанския квалификант Хуан Пабло Варияс след 4:6, 4:6. За последно Варияс игра четвъртфинал в Тура на АТП през юли предходната година в Гщаад, където отпадна точно от Тийм след 3:6, 4:6. 101-ият в международната класация перуанец поставения под номер 3 в схемата Лоренцо Музети (Италия), който се оправи във втория кръг с аржентинеца Педро Качин с 6:2, 6:3.