Беларус е поставил под домашен арест блогъра Роман Протасевич, който

...
Беларус е поставил под домашен арест блогъра Роман Протасевич, който
Коментари Харесай

Роман Протасевич е поставен под домашен арест в Минск

Беларус е сложил под домакински арест блогъра Роман Протасевич, който беше арестуван след насилственото приземяване на аероплан на " Райънеър " през май в Минск. Това заяви в петък съветската работа на Би Би Си.

Сега Протасевич е в предан чартърен апартамент в Минск, сподели татко му Дмитрий Протасевич за Би Би Си, само че акцентира, че управляващите към момента не дават на фамилията никаква информация за сина им.

Приятелката на Протасевич - съветската гражданка София Сапега, също е преместена в нает апартамент, където живее сама, сподели вторият ѝ татко за Би Би Си.

Беларуското министерство на вътрешните работи и Следственият комитет към този момент не са коментирали тези известия, потърсени от Ройтерс.

Руското посолство в Минск удостовери, че Сапега е била преместена и е под домакински арест, съобщи ТАСС, представена от Ройтерс.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР