Байерн (Мюнхен) вдигна пореден трофей през календарната 2020 година. След

...

Трофей №5 за баварската машина през 2020 година!

Байерн (Мюнхен) подвигна следващ трофей през календарната 2020 година. След триумфите в Шампионската лига, Суперкупата на Европа, Бундеслигата и Купата на Германия, тази към този момент баварците подвигнаха гордо над главите си и Суперкупата на страната.
 Сане отвън игра за минимум 3 седмици

На лявото крило се завръща Коман

Това стана факт, откакто беше надвит огромният противник Борусия (Дортмунд) с 3:2. Финалът оправда упованията на всички почитатели и предложи спиращ дъха футбол, белязан и от цели пет попадения.
 Снимка 498571
Източник:

Байерн започва в нормалния си вихрен жанр и до 32-ата минута към този момент водеше с 2:0 след точни изстрели на Корентен Толисо и Томас Мюлер. Дортмунд въпреки всичко се задържа в мача, защото шест минути преди паузата, прецизен бе Юлиан Бранд. Националът се възползва от пробойна в защитата на съперника и със мощен шут в средата на вратата не остави късмет на Нойер.
 Снимка 498572
Източник:

Селекцията на Люсиен Фавр възвърне паритета в 55-ата. Роберт Левандовски позволи неточност в половината на Байерн, която докара до светкавична контраофанзива за вестфалци. Тя изведе Ерлинг Халанд самичък против вратаря, с което направи реализирането на попадение детска игра за тарана.

Купа №5 за Байерн (Мюнхен) въпреки всичко бе подсигурена от Йошуа Кимих. Универсалният футболист приключи бърза офанзива, само че Бюрки направи ужасно избавяне. За негов смут, Кимих получи опцията да сътвори голова добавка, която реши и всичко в този край.
 Снимка 498569
Източник:

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 3:2

1:0 Толисо (18 " ), 2:0 Мюлер (32 " ), 2:1 Бранд (39 " ), 2:2 Халанд (55 " ), 3:2 Кимих (82 " )