Байерн Мюнхен допусна най-тежката си загуба от 43 години насам

...

Най-тежката загуба от 43 години: "Борусия" Мьонхенгладбах отстрани "Байерн" от турнира за Купата

" Байерн " Мюнхен позволи най-тежката си загуба от 43 години насам и отпадна от шампионата за Купата на Германия. Баварците записаха проваляне с 0:5 от " Борусия " Мьонхенгладбах на 1/16-финал.

Снимка: Reuters

Шампионът на Германия в последните 9 години разчиташе на всичките си огромни звезди по време на мача. На скамейката липсваше само треньорът Юлиан Нагелсма, който е в изолираност поради ковид.

Резултатът беше завършен от домакините до 57-ата минута на мача.

" Борусия " поведе посредством Куадио Коне още във втората минута, а до 21-ата резултатът към този момент беше 3:0 след два гола на Реми Бенсабаини. През второто полувреме Бреел Емболо също се разписа два пъти.

И през предишния сезон " Байерн " отпадна на този стадий в шампионата за Купата.

За последно през 1978 година баварците позволиха толкоз тежка загуба. Тогава те паднаха то " Фортуна " Дюселдорф с 1:7.

За първи път от 2019 година отборът позволява 5 гола в своята врата. Тогава " Байерн " загуби с 1:5 от " Айнтрахт ", а треньорът Нико Ковач беше уволнен. Едва ли ориста на Нагелсман ще е такава. Баварците няма да се борят за Купата, само че са първи в класирането на Бундеслигата и в групата си в Шампионската лига, където имат 3 победи.
Източник: btvnovinite.bg