Байер (Леверкузен) е третият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира

...

Категоричен Байер сложи край на белгийската сензация Роял Юнион

Байер (Леверкузен) е третият полуфиналист в тазгодишното издание на шампионата Лига Европа. " Аспирините " демонстрираха пределна мотивация и след 1:1 в Германия, довечера момчетата на Чаби Алонсо се развихриха и победиха на непозната територия с многозначителното 4:1.

Гостите бързо взеха самодейността на " Лото Парк " и до почивката към този момент водеха с 0:2. Муса Диаби откри резултата още в 120-ата секунда, а в 38-ата Мичел Бакер удвои.
 Севиля отстрани Манчестър Юнайтед и е на полуфинал в Лига Европа
Game over за Манчестър Юнайтед в Лига Европа

Севиля описа играта на " алените дяволи "

Четвърт час след паузата желаният от куп европейски грандове - Джереми Фримпонг, за следващ път показва, че е еднообразно сполучлив и във фаза отбрана, и в офанзива. Така се стигна и до съкрушителното му попадение за 0:3 в 61-ата минута.

Почти незабавно финландецът Каспер Теро върна едно попадение за Роял Юнион, само че последната дума имаше Адам Хложек в 71-ата, когато фиксира крайният резултат 4:1 в интерес на Байер.
 Ювентус и Спортинг (Лисабон) приключиха 1:1 в мач реванш от 1/4-финалите на Лига Европа
Ювентус удържа Спортинг (Лисабон) и продължава да мечтае за трофея в Лига Европа

" Старата госпожа " приключи 1:1 при визитата си на Лисабонските лъвове и продължава напред с общ резултат 2:1